Tarnowski Yacht Club "AZOTY"

Sposób na życie, pasja i najwspanialsza forma wypoczynku.

Tarnowski Yacht Club "Azoty" istnieje ponad 40 lat. Powstał w 1966 roku jako Komisja Turystyki Żeglarskiej, w ramach Zakładowego Oddziału PTTK działającego przy Zakładach Azotowych im. F. Dzierżyńskiego w Tarnowie - Mościcach.

17 stycznia 1967 r. powołano Yacht Club jako kontynuacja działania Komisji Turystyki Żeglarskiej - pierwszy kurs żeglarza ukończyło 28 osób.

Obecnie TYC "Azoty" jest największym klubem żeglarskim działającym na terenie Tarnowa i okolic. Posiada własną przystań w Tabaszowej nad Jeziorem Rożnowskim, gdzie w są organizowane regaty i imprezy żeglarskie. Klub prowadzi działalność szkoleniową i turystyczną. Organizuje kursy na stopień żeglarza jachtowego, rejsy śródlądowe i morskie, regaty, imprezy żeglarskie etc.

Aktualni członkowie klubu mają bardzo różny staż klubowy. Jedni są w klubie kilka, a nawet kilkanaście lat, inni są członkami TYC'u dopiero od niedawna.

Wszystkich miłośników żeglarstwa i przyszłych pasjonatów tego sportu zapraszamy do zapoznania się z nami i wspaniałą żeglarską przygodą !!!

Żeglarstwo to wspaniała okazja do zmagań na polu sportowym. Regaty, czyli wyścigi jachtów, odbywają się wśród łódek o identycznej budowie bądź różnych, jednak pomierzonych wg. tzw. formuły porównawczej.

Żeglarstwo to wspaniały sport dla ludzi kochających wodę, wiatr i przede wszystkim to, co stanowi o jego istocie, a więc żagle, z którymi jednak trzeba umieć się obchodzić. Może więc warto za przykładem licznego grona osób legitymujących się patentami żeglarskimi, spróbować ich hobby.

Bardzo wiele takich prób się nie kończy, a przeradza w życiową pasję.